11. ФЕСТУМ и студенти нашег Факултета

Festum LOGO F

Као једна од најбитнијих карактеристика човека и људског друштва, култура представља врло сложен феномен. Њен основни смисао је да олакша одржање, продужење и напредак људског друштва. Као већ традиционална културна манифестација Универзитета уметности, која се организује од 2010. године, Фестум студентима Универзитета уметности у Београду пружа прилику за презентацију уметничког стваралаштва које представља скуп процеса, промена и творевина насталих као последица материјалне и духовне интервенције друштва. Од оснивања до данас, на Фестуму је учествовало више од 900 студената, а остварени су изванредни уметнички резултати и омогућено је позиционирање српске уметничке сцене у европским оквирима. Универзитет уметности чине четири уметничка факултета: Факултет музичке уметности, Факултет ликовних уметности, Факултет примењених уметности и Факултет драмских уметности.
Програм овогодишњег 11. фестивала ФЕСТУМ чине концерти, изложбе, ревије, позоришне и филмске представе, трибине, инсталације и вишемедијски уметнички пројекти. (Преузето са сајта СКЦ)

Фестивал студената Универзитета уметности ФЕСТУМ траје у периоду од 16. до 19. децембра 2021. године.

Редизајн визуелног идентитета ФЕСТУМА урадиле се Дариа Јевтић (логотип), студенткиња 3. године основних студија модула Примењено вајарство и Марија Милић (промотивни материјал), студенткиња 4. године модула Текстил, Факултета примењених уметности у Београду.

У оквиру ове манифестације организована је и хуманитарна продајна изложба графика, студената Факултета ликовних уметности и Факултета примењених уметности у циљу прикупљања донација за децу са Косова и Метохије. Изложба ће се одржати на Факултету музичке уметности у оквиру најавног програма Фестума, у период од 13. до 19. децембра, сваког дана од 15 до 21 ч.

Учесници са Факултета примењених уметности:
Ања Дошковић
Теодора Јовановић
Тхеодора Аретаки
Уна Младеновић

Изложба филмских плаката студената модула Графички дизајн и модула Фотографија са Факултета примењених уметности одржаће се на Факултету драмских уметности. Изложба ће трајати од 13. до 26. децембра 2021.

Учесници:
Андреја Лепир
Владимир Коваћ
Даница Стојановић
Јегор Андјелић
Кристина Костић
Марко Илић
Матија Поповић
Матија Симовић
Милица Дјоковић
Милош Живковић
Никола Петровић
Сања Адмов
Софија Нешковић
Тања Марјановић
Никола Михаиловић
Урош Максимовић
Филип Николић

Изложба студената Факултета ликовних уметности, Факултета примењених уметности и Факултета драмских уметности одржаће се у СКЦ-у. Изложба ће трајати од 16. до 19. децембра 2021. Тема изложбе је „Идентитет”.

Учесници са Факултета примењених уметности:
Ана Евтић
Теодора Николић
Тијана Јокић
Филип Ћурчић

Nevena Cakic. 7 Nevena Cakic.2 Nevena Cakic.3 Nevena Cakic.4 Nevena Cakic.5 Nevena Cakic.6 Nevena Cakic Postavka scaled