Расписан конкурс за идејно решење нових зграда ФПУ и ФМУ

viber image 2021 10 04 11 00 34 197 1

У суботу, 02. октобра 2021. године, студенти и професори Факултета примењених уметности и Факултета музичких уметности су изложбом радова студената ФПУ и јавним наступом студената ФМУ у простору Музеја југословенске кинотеке улепшали свечаност поводом расписивања архитектонског конкурса за идејно решење нових зграда та два факултета. Свечаности су присуствовали премијерка Ана Брнабић, министар просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић, стална представница УНДП-а у Србији Франсин Пикап као и декан ФПУ Горан Чпајак и деканка ФМУ Љиљана Несторовска.

Очекује се да ће се овим конкурсом одабрати идејно решење за нову зграду ФМУ која ће бити прво стално решење од оснивања Факултета 1937. године. Биће изграђена на Доњем Дорћолу, док ће ФПУ добити проширење на садашњој локацији у Карађорђевој улици. Почетак изградње зграде Факултета музичке уметности (ФМУ) као и реконструкције и доградње Факултета примењене уметности (ФПУ) могу се очекивати крајем 2022. године или почетком 2023. године, најавила је председница Владе Србије Ана Брнабић.

Декан Факултета примењених уметности Горан Чпајак истакао је да се тај факултет развија и расте већ 70 година, али са почетним просторним капацитетима. Поред тога, истакао је да је значајно што је дошло до препознавања потреба образовања на ФПУ, јер ће реализација проширења омогућити да студенти не само из Србије него и из региона буду и остану уз факултет.

viber image 2021 10 04 11 00 34 197 1 viber image 2021 10 04 11 00 35 978 2