Изложба студентске графике у Галерији СКЦ

од 14 ‒ 29. децембра 2022. године

II ДЕО
од 18. јануара до 2. фебруара 2023. године

Изложени графички листови настали су у току основних академских студија на предмету Графика, у оквиру модула Графика и књига и у току мастер студија графике на Факултету примењених уметности, Универзитета уметности у Београду.

Изучавање графичких техника неодвојиво је од истраживања ликовности и уметничког израза. У току првих година студија студенти стичу основна сазнања о ликовним елементима, као и графичка техничко-технолошка знања, вештине и искуства. У процесу примене одређених графичких поступака, као и њиховим комбиновањем са циљем да се постигну квалитетна ликовно-графичка решења дешавају се многобројне случајности које често воде неочекиваним индивидуалним, личним ликовним резултатима. Студенти су спремни и вољни да препознају квалитет настао у спонтаним случајностима при извођењу и да их примене у будућим графичким листовима. Кроз будуће експерименте, истражујући неограничене могућности креирења графичке матрице, уз будну подршку својих професора, они долазе до особених и препознатљивих ликовно-графичких резултата преко којих изграђују своје индивидуалне ликовне поетике.

Излажу:

Алекса Пашић, Александар Спасић, Александра Давинић, Александра Плавшић, Ана Петровић, Ана Трифуновић, Анастасија Сташић, Андреа Савић, Андријана Ћатић, Анка Арсенић, Ања Димитријевић, Ања Досковић, Ања Поповић, Бојан Завишин, Бојана Ракић, Вања Бајовић, Верица Петровић, Дамјан Младеновски, Даница Ђорђевић, Дејана Ђурђевић, Доротеја Думановић, Емилија Јанцић, Ивана Рајић, Ирина Ђорђевић, Јакша Лакићевић, Јелена Вујановић, Јелена Николић, Јелена Стојановић, Лара Михаиловић, Марта Лончар , Милица Ђурић, Милица Филиповић , Настасија Вранчић , Настасја Кофилеска , Невена Цакић, Немања Јојић, Сара Фукс, Софија Марковић, Теодора Николић, Теодора Станковић, Тијана Ивановић, Тијана Матић

Изложбу приредиле:
ред. проф. Гордана Петровић