Jавни конкурс за учешће у студентској секцији на Прашком квадријеналу 2023.

IMG 6655 scaled

Музеј примењене уметности, Београд и SCen – Центар за сценски дизајн архитектуру и технологију – ОISTAT центар за Србију, Нови Сад као организатори Наступа Републике Србије на Прашком квадријеналу сценског дизајна и сценског простора 2023. расписују јавни конкурс за учешће у студентској секцији националног наступа Србије на Прашком квадријеналу сценског дизајна и сценског простора 2023. године.

Прашки квадријенале најзначајнија је светска манифестација посвећена сценском дизајну и сценском простору. Основана 1967. године, ова манифестација данас представља широку платформу за истраживање различитих области сценског стваралаштва.

Право учешћа у првом кругу конкурса имају студенти (појединци) свих факултета, академија и високих школа, независно од врсте студијског програма и нивоа студирања, који желе да изразе свој стваралачки однос према теми Квадријенала и теми националног наступа Србије, кроз сложен процес заједничког стварања новог уметничког дела у домену сценског дизајна.

Рок за предају конкурсних радова у првом кругу је недеља, 6. новембар 2022. године, до 12.00 сати (до поднева).

ПРИЛОЗИ

Текст конкурса