Кластер FACTS обележио дванаест година успешног рада

N7A4057naslovna

У понедељак 23. маја 2022. године у хотелу Мона Плаза у Београду је одржана свечана Академија поводом 12 година успешног рада Кластера модне и одевне индустрије Србије (FACTS), чији је члан и наш Факултет. Кластер FACTS окупља релевантне државне образовне институције, привредна друштва из текстилно-одевног сектора. Догађају је присуствовао декан Горан Чпајак ред.проф, наставници мр Ивана Вељовић ред.проф, др ум. Златко Цветковић, ванд.проф (члан Управног одбора Кластера), мр Ненад Вацић доцент (шеф Одсека примењено вајарство) и Катарина Гајовић, студенткиња треће године основних академских студија, студијски програм Примењена уметност, модул Примењено вајарство.

Овом приликом је додељена Плакета за посвећеност и изузетан допринос развоју модне и одевне индустрије Србије, Даници Комненић оснивачу компаније Трикотажа Ивковић (Ivko woman) коју је израдила студенткиња Катарина Гајовић. Плакета је додељена постхумно и у име награђене су је примили чланови породице. Стилизована женска статуета у вечерњој хаљини и награђено решење интерног студенског конкурса које су спровели наставници Одсека примењено вајарство током летњег семестра текуће школске године. Ауторки плакете је на скупу уручена новчана награда од стране Кластера.