Изложбa студентских плаката у Југословенској кинотеци

sadnekad2 oglas 213x286 page 0001

Југословенска кинотека обележава 90 година од рођења Велимира Бате Живојиновића (1933–2016). Након отварања легата и две пратеће изложбе у фебруару ове године, биће приређена изложба студентских плаката САДНЕКАД, која ће бити отворена на дан рођења Бате Живојиновића 5. јуна у 19 часова.

Студенти треће и четврте године Факултета примењених уметности у Београду на предмету Плакат, у класи професора Славимира Стојановића Футра, добили су прилику да са листе од преко осамдесет најзначајнијих улога Бате Живојиновића изаберу по један наслов и дају ново графичко решење плаката за филм. У новом, савременом издању нашли су се култни филмови Скупљачи перја, Три, Битка на Неретви, Козара, Пас који је волео возове, Идемо даље, Балкан експрес, Лепа села лепо горе и многи други који су остали упамћени по Батиним улогама. Млади уметници дали су своје виђење остварења која су обележила богату каријеру нашег глумца. Уз нова решења биће постављени и принтови оригинала из богате збирке плаката који се чувају у Архиву Југословенске кинотеке.

Више детаља о догађају можете наћи на линку.