Предавање/разговори о филму са Вуком Ршумовићем

razgovori o filmu VUK

Овог месеца, одсек сценографија ће угостити еминентне филмске ауторе. Гост следеће недеље биће Вук Ршумовић.
Предавање је намењено студентима сценографије и костима, али су сви студенти и професори добродошли.

Вук Ршумовић, ФМК ванредни професор, сценариста, редитељ

Дипломирао је драматургију на Факултету драмских уметности у Београду. Његов дебитантски играни филм “Ничије дете” имао је светску премијеру на 71. Међународном филмском фестивалу у Венецији 2014. године.

Добитник је награде за најбољи филм у селекцији Недеља критике на 71. Међународном филмском фестивалу у венецији, награде ФИПРЕСЦИ за најбољи филм за програме Хоризонти и Недеља критике, као и награде ФЕДЕОРА за најбољи сценарио програма Недеља критике. Добитник је преко 35 међународних и домаћих награда за филм “Ничије дете”. Добитник је Награде града Београда за радио и телевизијско стваралаштво за 2015. годину. Активно ради као драматург у позоришту и као филмски и телевизијски сценариста и редитељ. Члан је Европске филмске академије.

Амфитеатар
Краља Петра 4,