10. ЕДУ међународнe студентске радионицe костимографије, моде и текстилног обликовања

10 edu medj naslovna

10-те ЕДУ међународне студентске радионице костимографије, моде и текстилног обликовања, фотографије и ликовне критике /есеја, Загреб  одржане су од 4.12-9.12.2022

Учесници радионица су били студенти дипломског студија Костимографија, са Текстилно технолошког факултеа из Загреба,  по позиву  студенти Mодног дизајна (Факултет за дизајн из Љубљане) и студенти треће године студија модула Сценски костим са Факултета примењених уметности у  Београду: Ања Алексић, Милица Вучинић, Миљана Милијашевић, Оливера Петковић, Сања Рајић, Теодора Кумануди, Теодора Туловић и мастер студија: Милица Милутиновић и Софија Стефановић.

Изложба реализованих радова студената била је отворена од 14.12 –21.12.2022. у Галерији УЛУПУХ-a  (Илица 13, Загреб) и почетком 2023- у ТТФ галерији( Баруна Филиповића 28а) у Загребу.

Ментори и водитељи радионица: професори Ивана Бакал, Тања Деветак, Алмина Дураковић Корошец и Љиљана Петровић.

мр Љиљана Петровић , ред.проф. конципирала je радионицу костима “Дисторзија”

Пројекат је реализован под покровитељством и уз финансијску подршку Министарства културе и медија Републике  Хрватске и града Загреба

10 Edu medj