9. EDU međunarodne studentske radionice kostimografije, mode i tekstilnog oblikovanja 2021

slika za objavu zg bg lj scaled 1

Vreme i mesto održavanja: 2.11 – 5.11.2021. Zagreb, Hrvatska

Učesnici projekta su studenti odseka Kostimografija (Tekstilno tehnološki fakultet, Zagreb), studenti modnog dizajna (Fakultet za dizajn, Trzin, Slovenija) i studenti četvrte godine scenskog kostima Sara Negran, Maša Stojilković, Maša Ćešić, Sofija Stefanović (Fakultet primenjenih umetnosti u Beogradu).

Izložba realizovanih radova je otvorena u galeriji ULUPUH-a (Ilica br.13, Zagreb) 5.11.2021. i traje do 15.11.2021.

Mentori: mr Ljiljana Petrović, red. prof. (FPU, Beograd), dr Ivana Bakal, doc. dr um. (TTF, Zagreb) i Tanja Devetak, vanr. prof. (Fakultet za dizajn, Trzin, Slovenija)

Stručni saradnik: Đurđica Kocijančić, mag. ing. (TTF, Zagreb)

Projekat EDU međunarodna radionice je pokrenut 2013. godine i od tad datira i naša saradnja. Rezultati su niz izložbi realizovanih radova studenata, koje su održane u profesionalnim galerijama u Zagrebu (Muzej grada Zagreba, galerija „Karas”, u galerijama ULUPUH-a u ulicama Ilica i Tkalčićeva, na manifestaciji Noć muzeja grada Zagreba 2021), Etnografskom muzeju u Ljubljani i Arthol galeriji u Beogradu.

Generalni pokrovitelj EDU međunarodne radionice u Zagrebu je Ministarstvo kulture Hrvatske i organizator ULUPUH (Udruženje likovnih i primjenjenih umjetnika Hrvatske) pokrivaju troškove realizacije radova, katalog izložbe, putne troškove i smeštaj studenata.

pozivnica EDU 1280