10. EDU međunarodne studentske radionice kostimografije, mode i tekstilnog oblikovanja

10 edu medj naslovna

10-te EDU međunarodne studentske radionice kostimografije, mode i tekstilnog oblikovanja, fotografije i likovne kritike /eseja, Zagreb  održane su od 4.12-9.12.2022

Učesnici radionica su bili studenti diplomskog studija Kostimografija, sa Tekstilno tehnološkog fakultea iz Zagreba,  po pozivu  studenti Modnog dizajna (Fakultet za dizajn iz Ljubljane) i studenti treće godine studija modula Scenski kostim sa Fakulteta primenjenih umetnosti u  Beogradu: Anja Aleksić, Milica Vučinić, Miljana Milijašević, Olivera Petković, Sanja Rajić, Teodora Kumanudi, Teodora Tulović i master studija: Milica Milutinović i Sofija Stefanović.

Izložba realizovanih radova studenata bila je otvorena od 14.12 –21.12.2022. u Galeriji ULUPUH-a  (Ilica 13, Zagreb) i početkom 2023- u TTF galeriji( Baruna Filipovića 28a) u Zagrebu.

Mentori i voditelji radionica: profesori Ivana Bakal, Tanja Devetak, Almina Duraković Korošec i Ljiljana Petrović.

mr Ljiljana Petrović , red.prof. koncipirala je radionicu kostima “Distorzija”

Projekat je realizovan pod pokroviteljstvom i uz finansijsku podršku Ministarstva kulture i medija Republike  Hrvatske i grada Zagreba

10 Edu medj