9. ЕДУ међународнe студентске радионицe костимографије, моде и текстилног обликовања 2021

slika za objavu zg bg lj scaled 1

Време и место одржавања: 2.11 – 5.11.2021. Загреб, Хрватска

Учесници пројекта су студенти одсека Костимографија (Текстилно технолошки факултет, Загреб), студенти модног дизајна (Факултет за дизајн, Трзин, Словенија) и студенти четврте године сценског костима Сара Негран, Маша Стојилковић, Маша Ћешић, Софија Стефановић (Факултет примењених уметности у Београду).

Изложба реализованих радова је отворена у галерији УЛУПУХ-а (Илица бр.13, Загреб) 5.11.2021. и траје до 15.11.2021.

Ментори: мр Љиљана Петровић, ред. проф. (ФПУ, Београд), др Ивана Бакал, доц. др ум. (ТТФ, Загреб) и Тања Деветак, ванр. проф. (Факултет за дизајн, Трзин, Словенија)

Стручни сарадник: Ђурђица Коцијанчић, маг. инг. (ТТФ, Загреб)

Пројекат ЕДУ међународна радионице је покренут 2013. године и од тад датира и наша сарадња. Резултати су низ изложби реализованих радова студената, које су одржане у професионалним галеријама у Загребу (Музеј града Загреба, галерија „Карас”, у галеријама УЛУПУХ-а у улицама Илица и Ткалчићева, на манифестацији Ноћ музеја града Загреба 2021), Етнографском музеју у Љубљани и Артхол галерији у Београду.

Генерални покровитељ ЕДУ међународне радионице у Загребу је Министарство културе Хрватске и организатор УЛУПУХ (Удружење ликовних и примјењених умјетника Хрватске) покривају трошкове реализације радова, каталог изложбе, путне трошкове и смештај студената.

pozivnica EDU 1280