11. FESTUM i studenti našeg Fakulteta

Festum LOGO F

Kao jedna od najbitnijih karakteristika čoveka i ljudskog društva, kultura predstavlja vrlo složen fenomen. Njen osnovni smisao je da olakša održanje, produženje i napredak ljudskog društva. Kao već tradicionalna kulturna manifestacija Univerziteta umetnosti, koja se organizuje od 2010. godine, Festum studentima Univerziteta umetnosti u Beogradu pruža priliku za prezentaciju umetničkog stvaralaštva koje predstavlja skup procesa, promena i tvorevina nastalih kao posledica materijalne i duhovne intervencije društva. Od osnivanja do danas, na Festumu je učestvovalo više od 900 studenata, a ostvareni su izvanredni umetnički rezultati i omogućeno je pozicioniranje srpske umetničke scene u evropskim okvirima. Univerzitet umetnosti čine četiri umetnička fakulteta: Fakultet muzičke umetnosti, Fakultet likovnih umetnosti, Fakultet primenjenih umetnosti i Fakultet dramskih umetnosti.
Program ovogodišnjeg 11. festivala FESTUM čine koncerti, izložbe, revije, pozorišne i filmske predstave, tribine, instalacije i višemedijski umetnički projekti. (Preuzeto sa sajta SKC)

Festival studenata Univerziteta umetnosti FESTUM traje u periodu od 16. do 19. decembra 2021. godine.

Redizajn vizuelnog identiteta FESTUMA uradile se Daria Jevtić (logotip), studentkinja 3. godine osnovnih studija modula Primenjeno vajarstvo i Marija Milić (promotivni materijal), studentkinja 4. godine modula Tekstil, Fakulteta primenjenih umetnosti u Beogradu.

U okviru ove manifestacije organizovana je i humanitarna prodajna izložba grafika, studenata Fakulteta likovnih umetnosti i Fakulteta primenjenih umetnosti u cilju prikupljanja donacija za decu sa Kosova i Metohije. Izložba će se održati na Fakultetu muzičke umetnosti u okviru najavnog programa Festuma, u period od 13. do 19. decembra, svakog dana od 15 do 21 č.

Učesnici sa Fakulteta primenjenih umetnosti:
Anja Došković
Teodora Jovanović
Theodora Aretaki
Una Mladenović

Izložba filmskih plakata studenata modula Grafički dizajn i modula Fotografija sa Fakulteta primenjenih umetnosti održaće se na Fakultetu dramskih umetnosti. Izložba će trajati od 13. do 26. decembra 2021.

Učesnici:
Andreja Lepir
Vladimir Kovać
Danica Stojanović
Jegor Andjelić
Kristina Kostić
Marko Ilić
Matija Popović
Matija Simović
Milica Djoković
Miloš Živković
Nikola Petrović
Sanja Admov
Sofija Nešković
Tanja Marjanović
Nikola Mihailović
Uroš Maksimović
Filip Nikolić

Izložba studenata Fakulteta likovnih umetnosti, Fakulteta primenjenih umetnosti i Fakulteta dramskih umetnosti održaće se u SKC-u. Izložba će trajati od 16. do 19. decembra 2021. Tema izložbe je „Identitet”.

Učesnici sa Fakulteta primenjenih umetnosti:
Ana Evtić
Teodora Nikolić
Tijana Jokić
Filip Ćurčić

Nevena Cakic. 7 Nevena Cakic.2 Nevena Cakic.3 Nevena Cakic.4 Nevena Cakic.5 Nevena Cakic.6 Nevena Cakic Postavka scaled