Изложба слика Миша Филиповца ГЛАСОВИ У КУЋИ

1 Living big 2022. akril na printu 30x30 cm

pozivnica Glasovi u kuci

Мишо Филиповац је рођен 1987. године у Бајиној Башти. 2006. године завршио је Уметничку школу у Ужицу, смер – конзерватор културних добара. Дипломирао 2010. године (одсек зидно сликарство) на Филолошко – уметничком факултету у Крагујевцу, као студент генерације.
2011. године завршио је мастер студије на истом факултету. Запослен на предмету цртање, цртање и сликање као асистант ФИЛУМ-а, Крагујевац од 2011. године, а затим као доцент од 2019. на предмету Акт. Члан УЛУС-а од 2012. године. Прву годину докторских студија завршио на АЛУ Београд у класи Владимира Величковића, а потом докторирао 2019. на ФПУ Београд. Ово је његова двадесеттрећа самостална изложба. До сада је излагао на више од двеста пута на групним и међународним изложбама. Његова дела се налазе у приватним колекцијама, музејским збиркама и државним институцијама. Добитнк је више стипендија, награда и признања, из области културе и уметности. Обавља функцију шефа Катедре на Филолошко уметничком факултету у Крагујевцу, Катедри за Ликовне уметности. Живи и ствара у Београду.