Професор Весна Поповић на конференцији у Кракову

konferencija vesna popovic

Ванредни професор мр Весна Поповић, члан одсека Сценографија, 5. и 6. 11. 2021. ће учествовати на међународној конференцији „Изазови савременог доба” посвећеној сценографском образовању коју организује Академија лепих уметности Јан Матејко из Кракова.

Сарадња одсека Сценографија са Академијом лепих уметности Јан Матејко је већ неколико година успешна и плодна. Обострано је активна размена студената, а рад наших студената који су боравили у Кракову, као и студената Академије Јан Матејко који су били гости наше школе био је примећен од стране колега из Кракова па је проф. Поповић позвана да представи рад на модулу Сценографија Факултета примењених уметности у Београду на овој престижној манифестацији. На конференцији учествују многи цењени европски и светски уметнички универзитети – Академије уметности из Варшаве, Прага, Рима, Тел Авива, Латвије, Братиславе, Познања и уметничке школе из Севиље и Фиренце.

Агенда конференције у Кракову.

vesna popovic konferencija