Студенти модула Сценски костим на изложби Пренеси даље…

Radovi Sofije Stefanovic Mase Cesic i Sare Negran

У организацији УЛУПУДС-а и секције за Текстил и савремено одевање организована је мeђународна изложба „1. Пренеси даље…” у Манаковој кући, Гаврила Принципа 5, Београд
Отварање изложбе биће 14.12.2021. у 19 ч.

На конкурсу за изложбу одабрани су и радови – костими реализовани на Факултету примењених уметности чији су аутори студенти модула Сценског костим: Маша Стојилковић, Маша Ћешић, Софија Стефановић и рад Саре Негран реализован у оквиру ЕДУ Међународне радионице костимографије, моде, текстила и ликовне критике у Загребу 2021.
Ментор: Љиљана Петровић, ред. проф.

У конкуренцији радова од 58 излагача професионалаца и студената, први пут на изложби су додељене и награде-похвале за студентске радове које су сада освојиле Софија Стефановић (модул Сценски костим, ФПУ Београд) и Анђела Ловрић (дипломски студиј Костимографија, ТТФ, Загреб).

Rad Mase Stojilkovic
Рад Маше Стојилковић