ГРАФИКА – ОСОБЕН ПРИСТУП У КЛАСИЧНОМ МЕДИЈУ – Изложба студентске графике мастер програма

Plakat 2cr

Изложба студентске графике мастер програма на Факултету примењених уметности у Београду Одсек Примењена графика, модул Графика и књига

18.02 – 04.03.2022.

Галерија СКЦ, Краља Милана 48, Београд

На ФПУ, програмима предмета Графике систематично и свеобухватно се подстиче и негује уметнички израз кроз традиционалне графичке технике, упркос изазовима савременог доба. Завршни рад на мастер програму Графике на модулу Графика и књига конципиран је тако да студент на одабрану тему осмисли и реализује аутентичне, оригиналне графичке целине, серије графичких листова. Тако се заокружује један циклус у развоју и сазревању будућих уметника, мада је трагање за оригиналношћу и индивидуалношћу процес који се никада не завршава.

На изложби Графика – особен приступ у класичном медију представљени су радови шест студенткиња мастер студија на којима, свака на свој начин, испитује изражајне могућности медија графике, користећи се њеним специфичностима. Истовремено, ова изложба пружа увид у ширину интересовања, инспирације и интерпретације ауторки које у савременом тренутку, у графици као класичном медију, налазе покретачки импулс и простор за упечатљив лични приступ.

Излажу:

Александра Вучковић
Ана Георгијев
Дејана Ђурђевић
Јелена Вучић
Јулија Мудринић
Нађа Пијовић.

Ментори:
Аутори изложбе су професори графике: ред. проф. Гордана Петровић, ванр. проф. мр Мирјана Томашевић, ванр. проф. мр Габријела Булатовић

Сарадници:
др ум. Ивана Флегар, др ум. Марија Сибиновић