Фестивал 2023 иранистике за студенте у Србији

Konkurs Festival iranologije 2023 naslovna

Културни центар И. Р. Иран у Београду, у сарадњи са Универзитетом уметности у Београду и Центром за персијске студије на Филолошком факултету, са поносом најављује Фестивал иранистике 2023.

Секције фестивала
Фестивал је подељен у три секције, око слогана фестивала „Иран: цивилизација, култура, пријатељство“, а то су:

1. Фото и видео продукција
Учесници могу да доставе професионалне фотографије, оригиналне видео записе и лична искуства везана за њихова путовања или студије у Ирану.
2. Кратки филмови, клипови и анимације
Учесници се такмиче у овој секцији креирајући кратке филмове (максимално 3 минута), анимације и видео клипове који се односе на иранску културу, обичаје, књижевност, историју и уметност.
3. Креирање садржаја за онлајн платформе
У овом одељку учесници могу да креирају занимљив онлајн садржај о Ирану за популарне платформе као што су Јутјуб, Инстаграм или Твитер како би допрли до ширег аудиторијума.

• Ко може да учествује
Право учешћа на фестивалу имају сви студенти (не-ирански) млађи од 35 година, који студирају или су завршили студије у Србији. Дипломци који су дипломирали у последње три године такође су добродошли да учествују.

• Како се пријавити?
За више информација и регистрацију посетите: www.iran.rs.
Рок за предају радова: крај новембра 2023.
Проглашење резултата: 21.12.2023.

Konkurs Festival iranologije 2023 scaled