Изложба слика Софије Ракиџић НАПРЕЦИ

21698

Изложба слика Софије Ракиџић под називом НАПРЕЦИ, отворена је у среду, 1. новембра, у галерији Центра за културу Бијело Поље.

На изложби је представљено око двадесет радова, насталих у техници уљаног пастела на папиру. Слике представљају пределе који су део идентитета средњевјековних манастира и њихове околине.У сваком представљеном пејзажу, уткани су традиционални мотиви који се односе на наслеђе, културу, историју и прошлост једне породице, народа или читаве државе и њене нације. На тај начин, пејзаж постаје више од једноставног приказа предела.Представљени радови преиспитују улогу пејзажа у савременом сликарству, концептуално тражећи одговор на кључно питање: да ли се описујући овакву врсту предела просто угледамо на своје претке, уметничке или животне узоре, или ћемо њиховим представљањем у другачијем светлу и савременом контексту остварити напредак у односу на њих?

Изложбу је отворио глумац Петар Новаковић, док су у музичком делу програма учествовали ученици Школе за основно музичко образовање Саид Мекић, клавир, у класи Милене Ђуровић и Адам Калић, клавир, у класи Јасмиле Хот.

Онлајн каталог изложбе можете погледати путем линка:https://www.flipbookpdf.net/web/site/630a8afec57d7536b467efe30b20f5c5789e5eb5202310.pdf.html#page/1