Студенткиње ФПУ добитнице награде за сценски костим

2.Autor kostima JOVANA MATIC scaled 1

7.03.2024. у  музеју Манакова кућа (Београд)  у организацији Етнографског музеја у Београду и УЛУПУДС-a отворена је изложба “ПРЕНЕСИ ДАЉЕ ….”.На изложби учествује 40 професионалних уметника и 5 студената уметничких факултета.

Три студенткиње одсека Костим /модул Сценски костим добитнице  су награда за сценске костиме:

ОЛИВЕРА ПЕТКОВИЋ –за костим Аристофан “Птице”  ( 4.година)

МИЛИЦА МИЛУТИНОВИЋ- за костим  Вилијам Шекспир “Сан летње ноћи”  (мастер рад)

ЈОВАНА МАТИЋ- за костим  “ Српски витешки код –Српски владарски бод”  (дипломски рад)

Костими су реализовани у оквиру  наставе предмета Сценски костим  на ФПУ. Ментор: мр Љиљана Петровић, редовни професор.

Изложба је отворена до 20.04.2024.

“Идеја континуитета стварања у времену и дијалог прошлих генерација са будућим употребом савремених технологија и материјала представља допринос квалитету и богатству ове изложбе. Широка разноврсност стваралачких поетика обојена је генерацијским кодом и естетиком данашњице, инспирисана могућим несвесним призивом природе и предака, или наслућене будуће естетике уметничког стварања….” (изложба “Пренеси даље…”)