Стручно путовање у Париз за студенте ФПУ

Pariz

Линк за пријаву: https://go2travelling.net/fpu-pariz/

Program putovanja:

1. DAN (petak): 23.avgust 2024. BEOGRAD – BEČ:

Sastank grupe ispred glavne beogradske autobuske stanice (okvirno vreme 20:30). Noćna vožnja sa usputnim pauzama radi odmora i obavljanja graničnih formalnosti.

1. DAN (subota): 24.avgust 2024. BEČ – PARIZ:

Dolazak u Beč u jutarnjim časovima. Razgledanje glavnog grada Austrije u pratnji vodiča: Urania, Stad park. Kursalon, trg Marije Terezie, Hofburg, Parlament, Opera, Univerzitet, Burg teatar, Albertina, katedrala Sv. Stefana.. Slobodno vreme za ručak i uživanje u čarima Beča. Polazak za Pariz u večernjim satima. Noćna vožnja sa usputnim pauzama radi odmora.

1. DAN (nedelja): 25. avgust 2024. PARIZ:

Dolazak u Pariz u jutarnjim časovima, odlazak na poludnevno panoramsko razgledanje i pešačku turu glavnog grada Francuske: veliki bulevari, Opera, Madlena, trg Konkord, Trijumfalna kapija, Trokadero, Ajfelova kula, Invalidi, Burbonska palata, Luksemburški park. Smeštaj u hotel posle 15h. Slobodno vreme. Noćenje.

1. DAN (ponedeljak): 26. avgust 2024. PARIZ:

Doručak. Odlazak metroom do muzeja Orsej (opciono). Razgledanje stalne postavke muzeja poznatog po najvećoj kolekciji dela impresionista. Popodne obilazak Oranžerije (opciono) gde se nalaze dela Renoara, Modiljanija, Sezana, Pikasa, Matisa itd., kao i čuvene slike Lokvanja, Nimfea Kloda Monea. Posle obilaska Oranžerije, poseta Rodenovom muzeju (opciono). Slobodno vreme i povratak u hotel. Noćenje.

1. DAN (utorak): 27. avgust 2024. PARIZ:
    Doručak. Obilazak muzeja Luvr (opciono). Slobodno popodne. Povratak u hotel. Noćenje.

1. DAN (sreda): 28. avgust 2024. PARIZ:
    Doručak. Odlazak metroom do kulturnog centra Žorž Pompidu i obilazak muzeja savremene umetnosti Bobur (opciono). Po završenom obilasku Bobura, poseta ateljeu čuvenog vajara rumunskog porekla, Brankuzija (opciono). Šetnjom kroz živopisnu četvrt Mare, dolazi se do muzeja Pikaso (opciono). Razgledanje muzeja, a zatim fakultativni obilazak muzeja Konjak-Že koji čuva vrednu kolekciju slika i predmeta iz perioda XVIII veka (dela Bušea, Fragonara, Kanaleta…). Slobodno popodne. Povratak u hotel. Noćenje.

1. DAN (četvrtak): 29. avgust 2024.PARIZ – VERSAJ – PARIZ:
    Doručak. Slobodan dan za individualni obilazak grada, ili mogućnost izleta u Versaj. Noćenje.

1. DAN (petak): 30. avgust 2024.PARIZ – REMS – MINHEN:
    Doručak. Napuštanje hotela i polazak prema Nemačkoj. Zaustavljanje u Remsu, glavnom gradu pokrajne Šampanj i obilazak Katedrale poznate po statui anđela koji se smeje. Slobodno vreme u centru grada. Nastavak putovanja i dolazak u Minhen u kasnim večernjim časovima. Smeštanje u hotel. Noćenje.

1. DAN (subota): 31. avgust 2024. BEOGRAD:
    Doručak. Odlazak autobusom do minhenske Pinakoteke u kojoj se čuva jedna od najznačajnijih svetskih kolekcija

zapadnoevropskog slikarstva, od srednjeg veka do polovine XVIII veka (Direr, Rubens, Ticijan, da Vinči i Van Dajk

su samo neki od umetnika čija su dela izložena ovde). Slobodno popodne u centru grada. U večernjim satima polazak prema Srbiji. Putovanje sa usputnim pauzama radi odmora i obavljanja graničnih formalnosti. Noćna vožnja.
10. DAN (nedelja): 01. septembar 2024. BEOGRAD:
Dolazak u Beograd u prepodnevnim časovima. Kraj aranžmana.

ПРИЛОЗИ

Програм путовања