Изложба студената катедри сценографије Факултета примењених уметности и студената Академије уметности Јан Матеико

87F954EB D32F 46B9 96ED B39F76808F2E

У Кракову на Академији уметности “Jan Mateiko” је 19.01. уприличена заједничка изложба студената катедри сценографије Факултета примењених уметности и студената Академије уметности Јан Матеико, а по позиву упућеном ред. проф мр Весни Поповић. Изложба је носила назив “To create is to see” и том приликом су изложени радови на тему дела драмског класичара Хенриха Ибзена. У тродневној посети једној од најстаријих европских академија, наши студенти су имали прилику да присуствују свечаном отварању изложбе и трибини на којој су пред домаћим студентима и професорима образлагали своја сценографска решења док су ред проф Весни Поповић објављена два стручна рада – “What makes a good stage designer” и “Presentation of modern stage praxis” у публикацији Академије “Jan Mateiko” која су настала као одговор на претходну, активну сарадњу наша два одсека.