ПреСалона 2023 – ПРИЧЕ на Салону архитектуре

PreSalona PRICE

У Музеју примењене уметности, у галерији МЛАДИ, у оквиру 45. Салона архитектуре,  28. 3. у 18 h отвара се манифестација међународног карактера ПреСалона под називом ПРИЧЕ.

Гости овогодишњег ПреСалона су Архитектонски факултет Техничког универзитета у Грацу ( Faculty of Architecture, TU Graz) и Aкадемија LABA из Фиренце (Libera Accademia di Belle Arti di Firenze).

Двонедељни програм се отвара изложбама студентских пројеката свих факултета учесника, који се наставља 3. априла серијом вечерњих предавања и презентација као и радом студентских тимова на централној интердисциплинарној радионици.

Детаљан програм манифестације.

Визуелни идентитет манифестације ПреСалона – ПРИЧЕ: Анђелка Бошковић, студенткиња 4. године Графичког дизајна

Untitled
ПреСалона је пројекат сарадње, умрежавања и размене искустава четири факултета архитектуре и дизајна, са 4 универзитета, у којем учествују:
• Факултет примењених уметности, Универзитет уметности у Београду, Одсек унутрашња архитектура и дизајн намештаја,
• Архитектонски факултет, Универзитет у Београду
• Грађевинско архитектонски факултет, Универзитет у Нишу
• Факултет техничких наука, Универзитет у Новом Саду, Департман за архитектуру и урбанизам.

PreSalona PRICE 2023